AĞRI İHH'DAN AİLELERE 'ACİL HİJYEN PAKETİ' YARDIMI

Ağrı İHH yaşlılara, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere, hijyen paketi dağıttı.

Corona virüs salgını nedeni ile fiyatları yükselen hijyen ürünlerinin ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtan İHH Ağrı Şubesi üyeleri, bu tür durumların fırsata dönüştürülmemesi gerektiği mesajını verdiler.

Konu hakkında bir açıklama yapan İHH Ağrı Şube Başkanı Kerem Engin, "Bu virüse karşı en önemli etken çalışmanın şüphesiz ki hijyen olduğunu biliyoruz. Maalesef hijyen ürünlerine yönelik çok ciddi artışlar oldu. Tabi imkanı olan ailelerimiz alıyor ama imkanı olmayan ailelerimiz de var. Bizde bu çerçevede Ağrı İnsani Yardımı Derneği ve İHH İnsanı Yardım Vakfı olarak, dün itibari ile yetim, ihtiyaç sahibi ailelerimize ve yaşlılarımıza yönelik 'Acil Hijyen Paketi' adı altında bir yardım kampanyası başlattık. Bu paket 13 parça temizlik ürünü ve hijyen malzemelerinden oluşmakta. 20 ailemize bugün bu paketlerimizi ulaştıracağız, amacımız virüse karşı azda olsa halkımıza bu anlamda destek vermek olacak. Hijyen paketimizi 100 TL'ye oluşturuyoruz, dileyen vatandaşlarımız ayni olarak bunu ulaştırabiliyorlar bize, isterlerse hesap derneğimizin hesap numaralarına 100 TL bağışta bulunarak bir ailenin hijyen paketini oluşturabilirler." dedi.

Yaptıkları çalışma ile kardeşliği pekiştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Engin, "Bu süreç maalesef bencilliğimizin daha fazla ön plana çıktığı bir sürece döndü, ne yazık ki bu durumu fırsata ve karaborsacılığa dönüştürenler oldu. Bu başlattığımız çalışmamamızla duyarlılığımızı, kardeşliğimiz pekiştirmek istiyoruz, birbirimize dayanıp birbirimizle destek olursak bu virüsü yenebiliriz, birlikte başarabiliriz. Bu konuda halkımızın desteğini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.