Ağrı İHH'dan Yabancı Öğrencilere Kışlık Giysi Yardımı

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Ağrı'da üniversite okumak için gelen yabancı uyruklu öğrencilere kışlık giysi yardımında bulundu.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Türkiye’de bir ilk olarak açılan yüzde 100 Arapça eğitimi veren Arapça Bölümünde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin ilk defa kış mevsimini geçirecekleri Ağrı'da kışlık giysi anlamında yardımda bulunan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği, 6 ülkeden gelen 40 öğrenciye ayakkabı, kazak, ceket, pantolon ve içlik dağıtımı yaptı.

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneğinde gerçekleşen yardım çalışmasında Üniversite öğrencilerine beden ölçülerine uygun olarak kışlık giysi ve ayakkabı dağıtıldı. Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin yapılan yardım çalışması hakkında bilgi verdi. Engin yaptığı konuşmada öğrencilerin Ağrı'nın kış şartlarına uygun giysilerinin olmadığını belirterek, “Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği olarak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitemizde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerimize kışlık giysi dağıtımı yaptık. Şuan 6 tane ülkeden 40 tane misafir öğrenci kardeşimiz burada. Kış geldiği için kendi geldikleri yerlere göre giyim kuşamları olduğu için Ağrı’nın şartlarına uygun giysileri yoktu üzerlerinde. Kıyafetleri ve ayakkabıları vs. Bize üniversitemizden ulaşan arkadaşlarımız aracılığıyla davet ettik. Kırgızistan, Tacikistan, Endonezya, Malezya, İran ve Suriye’den öğrenci kardeşlerimiz, misafir öğrencilerimiz burada. Hepsi İslami İlimlerde okuyorlar. İnşallah onlara da kuşluk giyim, ayakkabı boy ve içlik anlamında yardım çalışmamız olacak. Hayır sahiplerinden Allah razı olsun.“Şeklinde konuştu.

İHH İnsani Yardım Vakfı dünyanın neresinde olursa olsun dil, din, ırk, mezhep, bölge ayırmaksızın mağdur ve mazlum olan bütün insanlara ulaşmaya çalıştığını dile getiren Ağrı İnsani Yardım Derneği Başkanı Engin, “Ağrı İHH olarak bizde kardeşlerimize yardımcı olmaya çalıyoruz. Bu kardeşlerimize yardım etmek isteyen Ağrı’da hayırseverlere buradan sesleniyoruz. Kardeşlerimizin çocuğunun üzerindeki kıyafetler kendi bölgelerinde kullandıkları kıyafetlerdir. Ağrı’nın özellikle kış şartlarına uygun değil onlara bir nebze de olsa yardımcı olmak istiyoruz. Hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz. Kardeşlerimize kıyafet bağışımda bulunmak ve yardımcı olmak isteyenler bize ulaşabilirler. Şimdiden Allah hayırlarını kabul etsin“ ifadelerini kullandı. Haber : (Demet Aydemir)