AKSA'dan Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI

10.01.2020 tarihinden itibaren basında yer alan” Doğalgaza zam” haberleri ile alakalı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.

Doğalgaz sayış fiyatlarında yapılacak değişiklikler, güncellemeler dağıtım şirketleri tarafından yapılmamaktadır. Satış fiyatlarının belirlenmesi EPDK tarafından yapılmakta olup, hesaplamada BOTAŞ’ tan alınan doğalgaz alım fiyatları ile birlikte tüm şirketlere ait fiyatlandırma metodolojisi kullanılarak yapılmaktadır.

Doğalgaz fiyatları nasıl belirlendiğine dair EPDK dan yapılan açıklamaları http://epdk.gov.tr/Detay/EnergyGuidDetail/?nId=7QgYFN7DYGA= adresinden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

EPDK tarafından Belirlenen Doğalgaz satış fiyatlarını Dağıtım şirketleri kullanıcılarına tahakkuk etmektedir. Basında yer alan zam haberleri asılsız olup doğalgaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmamıştır.

Doğalgaz satış fiyatları 4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu, Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmelğinin ilgili maddeleri uyarınca şirketimize ait web sitesi olan www.aksadogalgaz.com adresinden sürekli güncellenerek yayınlanmaktadır.

Basında çıkan bu tür haberlere itibar edilmemesini, ilgili verilere şirketimizin 44 44 187 çağrı merkezimizi arayarak veya web sitemiz üzerinden istenilen bilgilere ulaşılabilineceğini değerli ağrı halkımızdan rica ederiz.

Aşağıda Aralık 2019 ve Ocak 2020 dönemlerine ait doğalgaz tüketim faturalarında açıkca görüleceği  üzere doğalgaz satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Son olarak yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda şirketimizden herhangi bir resmi açıklama yapılmadan, basında yer alan haberlere kesinlikle itibar edilmemesi kamuoyuna arz olunur.

Gereğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.