DOĞUBAYAZITTA ÖSYM SINAV MERKEZİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ AÇILDI…

Haber:Narinkale Gazetesi

Üniversite sınavları başta olmak üzere, ÖSYM tarafından yürütülen iş ve işlemlerin yapılabilmesi için kurulan ÖSYM Sınav Merkezi koordinatörlüğü, Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu bünyesinde açıldı. Bu Kapsamda;

ÖSYM İlçe Koordinatörlüğü olarak ilk defa İlçede yapılacak olan Sınavlar ile alakalı Akademik Personellere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Okul Yöneticilerine ve Öğretmenlere, ÖSYM Sınav Görevlileri Yönetimi Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mustafa AKYOL ve Şube Müdürü Sadık ÇELİKEL tarafından ÖSYM Sınavlarında yapılacak işlemler ve uyulması gereken kurallar ile alakalı eğitim verildi.

Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Çetin BAYRAK koordinatörlüğünde kurulan ÖSYM Doğubayazıt sınav merkezi, aday öğrencilerin iş ve işlemlerinin yanı sıra üniversite sınavlarının ilçedeki okullarda yapılmasını sağlayacak. Sınav Merkezinin açılmasıyla birlikte öğrenciler Haziran ayında yapılacak olan Üniversite sınavlarına artık Doğubayazıt’taki okullarda girebilecekler.